HAKKIMIZDA

1970 Yılında Gıda Sektörüne Giren kurucumuz Rıfat Üçleroğlu, Üçleroğlu Tuz Olarak İşe Başlamış Bulundu. Günümüze Kadar Üçleroğlu Tuz, Anadolu Tuz, Eşmem Tuz Markalarımızla İşimize Aynı Özen Ve Heyecanla Devam Etmekteyiz.

1970 Yılında başlayan ticari girişimlerimiz, bir fidanın çınara dönüşmesi gibi büyümüş, gelişmiş ve hayal edilemez yerlere ulaşmıştır. Zamanın her evresinde yeni gelişmelere ayak uydurmuştur.

Türkiye’nin farklı bölgelerinde girişimlerini sürdürmeyi hedefleyen firmamız, bu hedefler doğrultusunda, 2015 yılında, Bursaya bağlı Kestel ilçesinde Türkiye’nin en modern sıvı tuz fabrikasını kurmuş olup, ardından 2017 Yılında Uşak Deri Karma Organize Sanayi Bölgesine, 2018 Yılında Tekirdağ Çorlu Deri Karma Organize Sanayi Bölgesine, 2021 Yılında İstanbul Tuzla Organize Sanayi Bölgesine ve Bolu’nun Gerede ilçesine Sıvı Tuz fabrikaları açarak büyük bir istihdam ve Türkiye ekonomisine katkı sağlamıyı başarmıştır.

Sektöründe kaliteyi ve müşteri memnuniyetini amaç ve ilke edinen şirketimiz, Rıfat Üçleroğlu A.Ş, kendisine Tuz sektöründe yeni hedefler koyarak, bu alanda yatırım yapma kararı almış, bu kararı çerçevesinde 2021 yılı içerisinde Kırıkkale İli, Çerikli İlçesi sınırları içerisinde bulunan Kaya Tuzu Ocağı İşletmesini Açarak, 100.000 ton/yıl tuz üretim kapasiteli yatırım ve modernizasyon çalışmaları yaparak yeraltı maden işletmesi faaliyetine başlamıştır. müşterilerine hizmet ve kaliteden ödün vermeyen bir anlayışla faaliyetlerine devam eden firmamız, bünyesinde çalıştırdığı yaklaşık 400 işçi personel istihdamı ile ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam etmektedir.