EPSOM TUZU

Toptan miktarlarda mevcut olan bu terapotik tuz, en çok satan banyo tuzu çeşitlerimizden biridir.

Olağanüstü saflığı ve terapotik değeri ile bilinen Ultra Epsom Tuz, dört tane büyüklüğünde üretilmiştir ve bu da onu çeşitli uygulamalar ve yeniden paketleme için ideal hale getirir. Sadece Üçleroğlu Tuz® , Ultra Epsom çeşitli tahıl boyutlarında mevcuttur, bu da onu yeniden ambalajlama için, banyo ve vücut ürünlerinde veya spa'da, şamandıra tankları ve diğer hacim hacmi ihtiyaçları için mükemmel bir uyum haline getirir.

Epsom tuzu, magnezyum sülfat olarak da bilinen, içeriğinde magnezyum, kükürt ve oksijen barındıran bir tür inorganik tuzdur.

Banyo suyuna katılabilir, peeling karışımlarına eklenerek el-ayak veya tüm vücut peelingi için kullanılabilir.

Banyo suyunuza katacağınız bir avuç epsom tuzu, suyun içerisinde dinlendiğiniz süre boyunca cildinizdeki gözeneklerden vücudunuza girerek etkisini gösterir. Vücudu dinlendirir, ağrıların giderilmesinde etkili olur, kemikleri güçlendirir. 20 dakika boyunca epsom tuzu banyosunda dinlenmek, daha iyi bir uyku için de yardımcıdır.

Uykuyu düzenleyen hormon olan melatonin salınımı için magnezyum önemli bir mineraldir ve epsom tuzu da bolca magnezyum içerdiğinden, uyku kalitenizi artırmaya yardımcı olur.

Özellikle kramplar, huzursuz bacak sendromu, kas ve kemik ağrıları gibi durumlarda epsom tuzu banyosu etkili olacaktır.